خبر داخلی
1397/8/28 دوشنبه
نایب‌قهرمانی پازارگاد در پنجمین المپیاد آتش‌نشانان صنعت پتروشیمی کشور
تیم HSE شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد در پنجمین المپیاد علمی عملیاتی آتش‌نشانان صنعت پتروشیمی که به میزبانی پتروشیمی پلیمر کرمانشاه و به مدت چهار روز (23 تا 26 آبان‌ماه) برگزار شد، به مقام نایب‌قهرمانی رسید.
  به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد، در آیین اختتامیه پنجمین دوره المپیاد علمی عملیاتی آتش‌نشانان صنعت پتروشیمی که با حضور علیرضا نریمان نژاد معاون مدیریت HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سعیدی طاهری مدیر عامل شرکت پتروشیمی پلیمر کرمانشاه و نمایندگان آتش‌نشانی و تربیت‌بدنی استان کرمانشاه برگزار شد، از سه تیم پتروشیمی پلیمر کرمانشاه، شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد و پتروشیمی بندر امام خمینی که به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند، تقدیر شد.
  بر اساس این گزارش، پنجمین دوره المپیاد علمی عملیاتی آتش‌نشانان صنعت پتروشیمی در شش ماده عملیاتی و یک آزمون علمی بین ۲۰ تیم از شرکت‌های پتروشیمی و یک تیم مهمان از آتش‌نشانان شهری کرمانشاه برگزار شد که آیتم‌های عملیاتی شامل صعود از طناب نجات و نردبان نجات به‌صورت انفرادی با ضریب یک، حمل مصدوم با ضریب ۱.۵ به‌صورت انفرادی، PPE یا پوشیدن لباس و حمل هوز با ضریب ۲ به‌صورت تیمی، آب‌رسانی با ضریب ۲ به‌صورت تیمی، دو چهار در صد ۴×۱۰۰ با ضریب ۲ به‌صورت تیمی، دو صد متر با مانع با ضریب ۱.۵ به‌صورت انفرادی بود و در آزمون علمی نیز تمام اعضای تیم شرکت کردند.
  در این دوره برای اولین بار آزمون علمی به‌عنوان معیار انتخاب تیم‌های برتر به آیتم‌های دیگر اضافه شد که بر اساس این گزارش پتروشیمی زاگرس تیم اول، پتروشیمی پارس تیم دوم و پتروشیمی کردستان به‌عنوان تیم سوم آزمون علمی بودند. همچنین برای عنوان تیم برگزیده اخلاق از پتروشیمی مهاباد تقدیر شد.
  نریمان نژاد در این مراسم از اعزام ۱۹۰ نفر برای گذراندن دوره‌های تکمیلی ایمنی و آتش‌نشانی مانند فرماندهی حادثه از سال ۸۵ تاکنون خبر داد و گفت: سه تیم منتخب این دوره سال آینده در مسابقات آتش‌نشانی وزارت نفت شرکت خواهند کرد و زمینه حضور این تیم‌ها در مسابقات جهانی را نیز فراهم خواهیم کرد.
  گفتنی است این المپیاد هر دو سال یک‌بار میان آتش‌نشانان صنعت پتروشیمی برگزار می‌شود و در مرحله بعد تیم‌های برتر از چهار شرکت وزارت نفت با هم رقابت می‌کنند.

تمامی حقوق برای شرکت غیر صنعتی پازارگاد محفوظ می باشد .

www.pazargad.org