شنبه 3 فروردين 1398   11:50:33
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:: پیوند ها ::
  • ارسال به دوستان
متن خبر

1397/1/20 دوشنبه

شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد روز یکشنبه، نوزدهم فروردین و در ادامه طرح فضای سبز خانه تا کارخانه، میزبان تعدادی از بانوان علاقه‌مند ساکن شهرستان جم در عرصه‌های مستعد درختکاری بود.
  به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد، این سلسله اقدامات در راستای ترویج فرهنگ محیط زیستی و ایجاد روحیه مشارکت و همیاری زنان و مادران وابسته به صنعت نفت است که با پیشنهاد مهندس سید حسن سادات، مدیر طرح و پیگیری واحد عملیات شرکت پازارگاد برگزار می‌شود.
  در این برنامه که بانوان سبز اندیش و در رده‌های سنی مختلف به‌عنوان یاریگران جنگل پردیس از این پروژه در عرصه‌های درختکاری مسیر کوه پردیس (کیلومتر 10 جم) و عرصه درختکاری در مرتع دمیده در محدوده شهرستان کنگان (کیلومتر 20 جم) بازدید کردند، پس از توضیحات مهندس سادات و مهندس ابوذر احمدی در خصوص اهداف طرح و نحوه مشارکت مردمی، سرکار خانم سید غیبی رئیس پایگاه بسیج بانوان شهرک نیز ضمن استقبال و تحسین این طرح خیر، آمادگی کامل بانوان و مادران برای حضور مستمر و مشارکت در این اقدام جهادی و عام‌المنفعه را اعلام داشت و سپس حضار به ارائه ایده‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.
  پیش از این نیز سرکار خانم مهندس شاهدایی قائم مقام محترم وزیر نفت، خانم تندگویان (دختر شهید تندگویان وزیر سابق نفت)، بانوان کارمند اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر به همراه خانم اسما نورانی مدیرعامل انجمن مردم‌نهاد نبض زمین و جمعی از زنان و بانوان مقیم شهرستان جم در اواسط اسفند سال 96 مصادف با روز زن و هفته درختکاری در جشن درختکاری کوه پردیس حضور یافتند. در این مراسم سرکار خانم مهندس شاهدایی از تعدادی مادران فعالان این طرح و کسانی که در فضای سبز منطقه فعال بودند با اهدا لوح تقدیر کردند. همچنین از دانش آموزان دختر که در این مراسم با قرائت قران و نیایش و سرود خلیج فارس مشارکت نمودند مورد تفقد و تشکر ایشان قرار گرفتند. قائم مقام محترم وزیر در سخنرانی خود از بانوان حاضر در جلسه خواستند که در طرح فضای سبز خانه تا کارخانه مشارکت فعال داشته و در صورت لزوم بر اجرا و اطلاع‌رسانی طرح نظارت نمایند.
  گفتنی است طرح فضای سبز خانه تا کارخانه با مصوبه شورای راهبردی پتروشیمی‌ها با هدف کاهش آلاینده‌های شیمیایی، کنترل رواناب‌ها و جلوگیری از فرسایش خاک و فراهم آوردن امکانات رفاهی زیبا برای مردم منطقه و کارکنان و خانواده شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌های منطقه در سال 95 آغاز شد و شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد به‌عنوان مجری این طرح به‌صورت فعال اقدام به نهال‌کاری در عرصه‌های مورد تائید منابع طبیعی و محیط‌زیست کرده است و تاکنون بالغ بر 16 هزار اصله نهال سازگار با شرایط بومی مناطق گرمسیری در 15 نقطه کاشته شده و انتظار آن می‌رود با افزایش اعتبار طرح و گسترش همیاری‌های مردمی به‌زودی شاهد تحول عظیمی در جنگل‌کاری از جم تا عسلویه باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.