دوشنبه 4 شهريور 1398   11:26:42
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:: پیوند ها ::
  • ارسال به دوستان
خبر داخلی
متن خبر

1397/10/28 جمعه

سومین اجلاس مدیران و روسای روابط عمومی صنعت پتروشیمی روز چهارشنبه، بیست و ششم دی‌ماه با شعار «هم‌افزایی برای آگاهی» از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و به میزبانی شرکت پتروشیمی جم در سالن کنفرانس شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد به نقل از نیپنا، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این اجلاس گفت: امروزه روابط عمومی حرفه‌ای و کارآمد با شناخت استراتژی‌های صنعت، سبب رونق کسب‌وکار پتروشیمی‌ها می‌شوند.

بهزاد محمدی با تأکید بر اینکه روابط عمومی حرفه‌ای با به‌کارگیری فناوری و دانش روز در فضای کسب‌وکار شرکت‌ها تأثیرگذار هستند، اظهار کرد: از مشخصات روابط عمومی فعال اشراف کامل به صنعت پتروشیمی از جمله دانش فنی، بازار، خوراک، تولید انواع محصولات و در نهایت استراتژی‌های کلان است.

وی با بیان اینکه تأثیرگذاری روابط عمومی‌ها بر محیط‌های بیرون سازمان و صنعت پتروشیمی به‌ویژه اجتماع و گروه‌های ذینفعان از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: روابط عمومی نماد و چهره سازمان و شرکت است. اگر شرکت‌ها و صنعت به رویداد و یا دستاورد مهمی دست یابند، از وظایف روابط عمومی است که آن را به شکل برجسته و مفید منعکس و به نمایش بگذارد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به فعالیت‌های مؤثر روابط عمومی‌ها در مواقع بحران و وقوع حوادث پیش بینی نشده در صنعت، بر نقش مدیریت بحران روابط عمومی‌ها تأکید کرد و افزود: روابط عمومی در صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک حرفه تخصصی شناخته شده است، بنابراین روابط عمومی باید صنعت پتروشیمی را به خوبی در محیط‌های بیرونی عرضه، تحلیل و در مواقعی از آن دفاع نماید.

محمدی با اشاره بر ضرورت به‌کارگیری نوآوری، خلاقیت و آگاهی در حرفه روابط عمومی‌های صنعت پتروشیمی، گفت: برگزاری نشست‌ها و اجلاس‌های تخصصی در زمینه روابط عمومی به‌صورت هماهنگ کمک شایانی به پیشبرد اهداف صنعت پتروشیمی می‌کند.

 

روابط عمومی‌ها در صنعت پتروشیمی باید از هم حمایت کنند

 مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نیز در این اجلاس با تأکید بر اینکه «روابط عمومی‌ها در صنعت پتروشیمی بیش از همه محتاج حمایت خویش هستند»، حرفه‌ای‌گری، متقاعدسازی اجتماعی و هوشمندسازی را از مهم‌ترین مأموریت‌ها و وظایف روابط عمومی‌ها دانست.

جواد گلی، در سومین نشست سراسری مدیران و رؤسای روابط عمومی صنعت پتروشیمی کشور اظهار کرد: روابط عمومی‌ها اگر نتوانند با مأموریت‌های نوظهور مواجهه شوند و خود را به علم و مهارت کافی، مجهز نکنند در همان تعاریف سنتی خواهند ماند و کارآمدی و اثربخشی بایسته‌ای نخواهند داشت.

وی افزود: در این شرایط مدیران عامل و مدیران عالی صنعت نفت و پتروشیمی کشور دست امید از  حوزه روابط عمومی خواهند کشید و روابط عمومی را به چند مأموریت کم اثر محدود خواهند کرد.

رئیس شورای فرهنگی هلدینگ خلیج فارس، تصریح کرد: اولین گام برای موفقیت روابط عمومی‌های این صنعت، ارتقای دانش و مهارت‌های تخصصی و نگاه حرفه‌ای به این شغل است. ما به‌ این موضوع حرفه‌ای گری در شغل روابط عمومی، می‌گوییم.

وی با بیان اینکه «داشتن چشم‌انداز، سیاست کلی، خط‌مشی و برنامه‌های اجرایی مبتنی بر اصول فوق‌الذکر، یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های روابط عمومی‌هاست»، یادآور شد که متأسفانه این موارد تاکنون مورد توجه مدیران روابط عمومی نبوده است.

مشاور مسئولیت اجتماعی این شرکت افزود: امیدواریم در هلدینگ خلیج فارس بتوانیم در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار در ستاد هلدینگ و شرکت‌های تابعه، خود را به این بیانیه مأموریت و سند راهبردی مجهز کنیم.

 گلی، مأموریت مهم دیگری که روابط عمومی‌ها با آن مواجه هستند را «متقاعد سازی اجتماعی» عنوان و اظهار کرد: روابط عمومی‌ها بایستی بتوانند مردم مناطق بومی اطراف خویش را قانع کنند و علاوه بر اطلاع رسانی صحیح به مردم هم‌جوار صنعت، آنان را در تحقق برنامه فرهنگی اجتماعی مشارکت دهند.

وی خاطر نشان کرد: روابط عمومی‌ها می‌توانند، با هوشمند‌سازی خویش علاوه بر دروازه‌بانی پیام، نسبت به جریان‌سازی، به ویژه در اطلاع‌رسانی خدمات صنعت پر افتخار پتروشیمی پیشتاز باشد. 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.