دوشنبه 4 شهريور 1398   11:37:10
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:: پیوند ها ::
  • ارسال به دوستان
خبر داخلی
متن خبر

1397/1/4 شنبه

روز «ساعت زمین» امروز، چهارم فروردین‌ماه و همزمان با نقاط مهم و مختلف جهان با خاموشی چراغ‌های ساختمان مدیریت دهکده گردشگری دریایی پازارگاد به مدت یک ساعت، اجرا خواهد شد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد، رویداد جهانی ساعت زمین با هدف هشدار در خصوص تغییرات اقلیمی از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ در سراسر جهان با خاموش کردن چراغ‌ها اجرا می‌شود.
  این رویداد جهانی که از سوی صندوق جهانی طبیعت برای نخستین بار طراحی شد از خانواده‌ها و صاحبان کسب و کارها می خواهد با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت این را یادآوری کنند که باید به زمین احترام بگذاریم.
  درواقع آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود؛ رویداد جهانی ساعت زمین که چند سالی است در ایران هم پا گرفته است از ساعت 30:30 تا 21:30 اتفاق می‌افتد.
  خاموش شدن چراغ‌های برج میلاد در تهران، برج آزادی و حتی نیروگاه متمرکز پارس جنوبی از جمله این اقدامات بوده است.
  همه ما می توانیم با خاموش کردن وسایل الکترونیکی غیر ضروری به زمینی که هر روز بر اثر مصرف بی رویه انرژی گرم‌تر می شود کمک کنیم، دمی بیاساید. پس برای حفظ زمین، چراغ های اطرافمان را به مدت 60 دقیقه خاموش کنیم.
  امروز روز «ساعت زمین» است؛ چهارم فروردین را به یمن ورود بهار و شکفتگی طبیعت در تقویم جهانی روز احترام به زمین ثبت کرده‌اند.


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.